Nauczyciele dobrze oceniają swoje przygotowanie merytoryczne do pracy (91% badanych tak uważa. Wysokiej oceny (71%) doczekały się także umiejętności rozwijania u uczniów rozumowania matematycznego. To stwierdzenie, oparte na przekonaniu nauczycieli, rozmija się z wynikami testu PISA.
Projekt "Policzmy to razem - Ogólnopolska Akcja Diagnozy Matematycznej" ma pomóc sprawdzić poziom wiedzy i umiejętności matematycznych polskich gimnazjalistów i gimnazjalistek.
Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne wyniki tegorocznej matury.
4 maja ponad 404 tys. uczniów i uczennic rozpoczęło zdawanie egzaminów maturalnych.
Króliki doświadczalne już rozwiązują zadania i sprawdzają czas rozwiązania i ewentualne niejasności w sformułowaniach tych zadań. Na pewno w tajemnicy zrobią, co w ich mocy, aby nie było za dużo niepowodzeń.
Ze wstępnych informacji CKE wynika, że świadectwo dojrzałości uzyskało 78% osób, które przystąpiły w tym roku do matury.
W tym roku 19% (87 tys.) maturzystów zdecydowało się zdawać pisemną matematykę. Na przyszłorocznej maturze ten przedmiot będą obowiązkowo pisali wszyscy.
Małopolski kurator oświaty wie, co zrobić, aby uczniowie polubili matematykę.
„Dziennik” zamieszcza wywiad z Katarzyną Hall, minister edukacji narodowej.
Eksperci niezależnego Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych CASE przeprowadzili analizę Raportu OECD „Education at a Glance 2007”.
7 lutego w MEN odbyło się posiedzenie działającej przy Ministrze Edukacji Narodowej Rady Dzieci i Młodzieży. Wg informacji, zamieszczonych na stronach MEN, Rada podjęła trzy uchwały. Wszystkie godne zacytowania.
Nie jest łatwo komentować rozporządzenie w sprawie oceniania. To wyjątkowo rozwlekły akt prawny, bardzo często zmieniany w taki sposób, że jedna nowelizacja zachodzi na drugą. W Dzienniku Ustaw Nr 164 zamieszczone są dwa rozporządzenia ministra edukacji. Oba mają datę 8 września 2006. Pierwsze z nich zmienia rozporządzenie w sprawie oceniania z 7 września 2004 roku. Drugie zmienia zmianę tego rozporządzenia z 24 października 2005 roku. Rozumiecie coś z tego? Ja na szczęście rozumiem i postaram się jakoś to wytłumaczyć i skomentować. Przy czym w tym tekście ograniczam się jedynie do zmian dotyczących matury.
Gdyby minister Giertych był człowiekiem honoru, to po burzy, którą wywołał poddał by się do dymisji. Gdyby polityka w Polsce spełniała europejskie standardy, premier natychmiast by tę dymisję przyjął.
Data 15 lipca zapisze się złotymi zgłoskami w polskiej edukacji. Tego dnia okazało się bowiem, że uczniowie, którzy oblali egzamin maturalny, zdali egzamin maturalny!