Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Zamierzenia i plany minister edukacji

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
„Dziennik” zamieszcza wywiad z Katarzyną Hall, minister edukacji narodowej. Pani minister jest zwolenniczką bonu, uważa, że jest to sprawiedliwszy sposób podziału pieniędzy, przy czym trzeba uwzględniać lokalne uwarunkowania i więcej środków kierować do szkół specjalnych czy też szkół wiejskich. Prawdopodobnym terminem wprowadzenia bonu byłby rok 2009, ale to będzie uzależnione od wyniku konsultacji.

Pani minister nie jest zwolenniczką wprowadzonego przez Romana Giertycha programu „Zero Tolerancji”. Uważa, że wychowanie w gimnazjum trzeba uatrakcyjnić poprzez zajęcia pozalekcyjne lub możliwość wyboru dodatkowych ścieżek kształcenia. Katarzyna Hall zapowiada, że nie będzie Ośrodków Wparcia Wychowawczego, natomiast mundurki pozostaną ponieważ nie należy zmieniać prawa w trakcie roku szkolnego.

Zdaniem minister edukacji trzeba kontynuować reformę oświaty, zapoczątkowaną przez ministra Handke, przyjrzeć się programom nauczania po to, aby kształcenie w gimnazjum było bardziej atrakcyjne i aby dostosować nauczanie w szkole podstawowej do ewentualnego obniżenia wieku obowiązku szkolnego. Katarzyna Hall cieszy się z obowiązkowej matematyki na maturze i nie zapowiada żadnych zmian w egzaminie maturalnym w najbliższym czasie.

Dziennik, 26.11.2007
I. D., 27 listopada 2007

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży