Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

"Policzmy to razem - Ogólnopolska Akcja Diagnozy Matematycznej"

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Projekt "Policzmy to razem - Ogólnopolska Akcja Diagnozy Matematycznej" ma pomóc sprawdzić poziom wiedzy i umiejętności matematycznych polskich gimnazjalistów i gimnazjalistek. Ma to być pierwsze tego typu badanie w Europie, prowadzone na tak duża skalę. Testy będą prowadzone przez trzy lata. Nauczyciele mogą rejestrować swoje klasy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na specjalnym portalu www.policzmytorazem.pl. Nabór chętnych trwa do 17 września.

Udział w badaniu jest bezpłatny. Każdego roku wyniki diagnozy będą udostępniane zarejestrowanym nauczycielom tuż po e-egzaminie, którego pierwsza odsłona odbędzie się na początku października. W skład zestawu egzaminacyjnego wejdzie 20 zadań zamkniętych i 5-8 zadań otwartych. Cały egzamin potrwa 90 minut.

Projekt ma umożliwić monitorowanie wiedzy i umiejętności matematycznych gimnazjalistów w perspektywie trzech kolejnych lat. E-egzaminy co roku będą rozwiązywali ci sami uczniowie i uczennice, a nauczyciele i dyrektorzy otrzymają szczegółową informację na temat efektywności nauczania matematyki w swoich gimnazjach.

Projekt jest prowadzony przez dr Jacka Stańdo z Politechniki Łódzkiej. Jest on pionierem w badaniach edukacyjnych z wykorzystaniem rozwiązań internetowych.

Serwis Nauka w Polsce, 31.08.2010
A.B./A.D., 31 sierpnia 2010

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży