Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Beata Florek kuratorem nie będzie

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
W czwartym konkursie na kuratora oświaty w Łodzi, zakończonym 19 lutego, Beata Florek przegrała; uzyskała cztery głosy, siedmioma głosami zwyciężyła Barbara Kochanowska, dyrektorka Zespołu Szkół .Ponadgimnazjalnych w Poddębicach
Pierwszy konkurs na kuratora w Łodzi odbył się w kwietniu 2006 roku i nie został rozstrzygnięty z przyczyn proceduralnych. W drugim i trzecim zwyciężyła Beata Florek, bezpartyjna dyrektor jednej z łódzkich podstawówek. Nie została jednak powołana; za pierwszym razem konkurs unieważniła wojewoda, za drugim MEN nie podpisał nominacji.

Sprawą łódzkich konkursów zajmuje się biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Wg informacji „Gazety Wyborczej”, biuro Rzecznika do dziś nie otrzymało satysfakcjonujących wyjaśnień. Odpowiedzi nie otrzymało również ponad 3 tysiące nauczycieli i pracowników łódzkich szkół, którzy pisali do MEN w obronie Beaty Florek.

Redakcja Monitora wystąpiła w sprawie łódzkich konkursów do Rzecznika Praw Obywatelskich a także zwróciła się do MEN z prośbą o wyjaśnienie zasad prowadzonej przez MEN polityki kadrowej.
(Gazeta Wyborcza, 20.02.2007)
A. D., 19 lutego 2007

Zobacz też:
List do Rzecznika Praw Obywatelskich
Pytania do ministra edukacji
List do premiera w sprawie Florek (news)

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży