Stanisław Sławiński pozostanie w MEN?

Wg niepotwierdzonych jeszcze informacji, Stanisław Sławiński, wiceminister edukacji w poprzednim rządzie, zostaje w MEN jako dyrektor Departamentu Kształcenia Ogólnego.

Stanisław Sławiński jest absolwentem pedagogiki, doktorat uzyskał na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej ATK w Warszawie. Pracował jako nauczyciel, na początku lat 90. w MEN zajmował się przygotowaniami do reformy programowej, następnie pracował w Instytucie Badań Edukacyjnych, kierował Krajowym Ośrodkiem Rozwoju Programów Szkolnych. Prowadził także liczne wykłady i publikował artykuły na temat wychowania. Przez wiele lat był zastępcą redaktora naczelnego pisma „Dyrektor Szkoły”.

W sejmie poprzedniej kadencji Stanisław Sławiński występował z ramienia MEN jako rzecznik idei powołania Narodowego Instytutu Wychowania.

Stanisław Sławiński zasłynął przede wszystkim dzięki wydanej w 1994 roku w wydawnictwie „PAX” książce „Wychowywać do posłuszeństwa” – zarzucono mu wówczas popieranie kar fizycznych.
A. D., 26 listopada 2007