Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Przygotowanie szkół do przyjęcia sześciolatków

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
W wywiadzie udzielonym „Rzeczpospolitej” minister edukacji Katarzyna Hall zapewniła, że we wrześniu 2009 roku szkoły będą przygotowane do przyjęcia sześciolatków. Rodzice w przedszkolu będą mogli uzyskać diagnozę gotowości swojego dziecka i zdecydować w jakim wieku posłać dziecko do szkoły. Zasadniczo do szkół powinny pójść dzieci, które już chodziły do przedszkola.

MEN ogłasza rok szkolny 2008/2009 Rokiem Przedszkolaka i zachęca, aby wszystkie pięciolatki posyłać do przedszkoli. Równolegle eksperci pracują nad podstawą programową dostosowaną do nauki sześciolatków. „Nauka przez pierwsze trzy lata będzie przypominała edukację przedszkolną. Na pewno chcemy, by po lekcjach dzieci miały zapewnioną opiekę podobną do przedszkolnej, by pracujący rodzice czuli się w pracy spokojni o bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie swojego dziecka - powiedziała pani minister.


MEN zapowiada: zamiast ławek – stoliczki do zabaw grupowych. Kącik zabaw z kolorowym dywanem, klockami, zabawkami, książeczkami. Osobna świetlica, w której sześciolatki będą mogły poczekać na rodziców. Tak ma wyglądać szkoła, przygotowana do przyjęcia młodszych dzieci. Podobny standard wyposażenia świetlic wprowadza teraz w swoich szkołach Warszawa. Na kolorową zerówkę z odrębną świetlicą daje szkołom po 20 tys. zł.

Wg. rzeczniczki MEN, Joanny Dutkiewicz, harmonogram posyłania sześciolatków do szkół zostanie opracowany do końca marca.

Rzeczpospolita, 03.03.2008, Gazeta Wyborcza, 08.03.2008
I. D. , 8 marca 2008

Zobacz też:
Rodzice protestują przeciwko obniżeniu wieku szkolnego

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży