Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Prezentacja interaktywnego e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
16 października w warszawskim Centrum Nauki Kopernik pokazano fragmenty e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej. Jako pierwsi wzięli udział w lekcji z wykorzystaniem e-podręcznika uczniowie klasy 1a ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Kielcach.

Zaprezentowane dwie testowe lekcje do klasy I po raz pierwszy oficjalnie przedstawiły koncepcję e-podręcznika dla najmłodszych. Został on uporządkowany według naturalnego cyklu życia ludzi i przyrody i opiera się na czterech częściach odpowiadających poszczególnym porom roku. Każda część podzielona jest na bloki tematyczne, a te z kolei na poszczególne tematy, które ściśle wiążą się ze światem bliskim dziecku – zmianami zachodzącymi w przyrodzie, środowiskiem rodzinnym i szkolnym, świętami, zabawą i nauką.

Testowe fragmenty e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej zostały dziś także udostępnione na platformie internetowej www.epodreczniki.pl
Docelowo w e-podręczniku do edukacji wczesnoszkolnej znajdzie się 495 zajęć edukacyjnych, 700 kart pracy, 650 ćwiczeń interaktywnych, 1000 zdjęć, kilkaset tekstów literackich, kilkadziesiąt filmów edukacyjnych, animacje i historyjki obrazkowe.

MEN, 16.10.2014
A.B., 16 października 2014

Zobacz też:
Podręczniki czy laptopy? (kwiecień 2011)

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży