Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Kontrola szkolnych łazienek

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
W co czwartej szkole w Polsce panują fatalne warunki sanitarne – wynika z najnowszej kontroli sanepidu. W szkolnych łazienkach nie ma ciepłej wody, mydła, a w niektórych nawet papieru toaletowego, odpadają kafelki, ciekną krany i spłuczki są pourywane.

Powiatowi inspektorzy odwiedzali szkolne placówki od 5 do 12 maja. Na blisko 5,5 tys. skontrolowanych szkół - podstawowych, gimnazjów i średnich – aż w ponad 1,3 tys. z nich panują fatalne warunki sanitarne. Sanepid wskazał, że w co szóstej skontrolowanej szkole w kraju toalety zupełnie nie nadają się do używania.

Najgorzej jest w województwach łódzkim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim. Najlepiej zadbane łazienki są w szkołach w województwie opolskim i świętokrzyskim.

Wyniki kontroli trafią w tym tygodniu na biurko szefa GIS, a następnie także do Ministerstwa Edukacji Narodowej. "Mamy nadzieję, że dyrektorzy zostaną przykładnie ukarani przez sanepid. Niestety, my po za wytycznymi nic w tej sprawie nie możemy zrobić" – powiedział Grzegorz Żurawski, rzecznik prasowy resortu.

Dziennik, 18.05.2009
A.D./A.R./A.B., 18 maja 2009

Zobacz też:
Fatalny stan zdrowia polskich uczniów i uczennic

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży