Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Dyrektor odwołana, zastępca został p.o.

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
„To jakiś chichot historii” – tak Mirosław Sielatycki komentuje w Gazecie Wyborczej decyzję MEN o powołaniu Pawła Zanina, byłego skarbnika Młodzieży Wszechpolskiej, na pełniącego obowiązki dyrektora CODN.

Paweł Zanin został wicedyrektorem CODN 2 stycznia 2007 roku. Wcześniej, w 2006 roku pojawił się w mediach gdy wraz z kolegami próbował zakłócić spotkanie Koalicji na Rzecz Edukacji Narodowej. Zaraz po mianowaniu na stanowisko wicedyrektora w wywiadzie dla Gazety Wyborczej mówił m.in. o tym, że homoseksualizm uważa za chorobę. Na nominację Zanina na stanowisko wicedyrektora pracownicy i pracownice CODN zareagowali listem otwartym, w którym wyrażali swój niepokój. Obecnie, po odwołaniu dyrektor Teresy Łęckiej, MEN powierzył Zaninowi funkcję pełniącego obowiązki dyrektora; Zanin ma sprawować tę funkcję do czasu rozstrzygnięcia konkursu na nowego dyrektora placówki.

Wiceminister Zbigniew Marciniak uważa, że MEN nie miał innego wyjścia. Innego zdania jest Irena Dzierzgowska, według której na p.o. dyrektora można było powołać kogokolwiek kompetentnego spośród pracowników.

Gazeta Wyborcza, 29-30 marca
A. D., 30 marca 2008

Zobacz też:
Zawłaszczanie państwa
List otwarty pracowników CODN
Ciąg dalszy problemów z CODN-em, czyli heca na cztery fajerki

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży