Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Rozstrzygnięcie plebiscytu

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Laureatem plebiscytu Curiosum Edukacyjne Roku 2006, przeprowadzonego przez Monitor Edukacji i Gazetę Wyborczą został Roman Giertych. Dziś w samo południe odbyło się uroczyste przedstawienie wyników plebiscytu.

Uroczystość poprowadzili Kazimiera Szczuka i Michał Ogórek. Przedstawili dwanaście dokonań Romana Giertycha, spośród których uczestnicy i uczestniczki plebiscytu wybierali najbardziej kuriozalne wydarzenie edukacyjne roku 2006. Wśród nominacji znalazły się m.in. amnestia maturalna, zakwestionowanie teorii ewolucji, ustalanie liczby uczennic w ciąży, zakaz wykorzystywania podręcznika Rady Europy „Kompas” i „trójki Giertycha”.

Głosowanie prowadzone było na stronach internetowych Gazety Wyborczej oraz Monitora. W sumie wzięło w nim udział prawie dziewięć tysięcy osób. Już pierwszego dnia stało się jasne, że zwycięży jedna z dwóch kategorii: matura lub ewolucja. Ostatecznie za największe curiosum edukacyjne roku 2006 uznana została amnestia maturalna (39% głosów), ewolucja znalazła się na drugim miejscu (32%), trzecie zajęło liczenie ciąż (10%).

Nagroda Curiosum Edukacyjne Roku nosi imię księdza Benedykta Chmielowskiego. Roman Giertych otrzymał puchar, z dewizą „Mądrym dla memoriału, idiotom dla nauki, politykom dla praktyki, melancholikom dla rozrywki”. Ponieważ laureat nie stawił się na dzisiejszej uroczystości, w poniedziałek puchar zostanie przekazany do MEN.
Anna Dzierzgowska, 12 stycznia 2007

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży