Nie będzie debaty o homofobii w Polsce

Polscy eurodeputowani przekonali Komisję Wolności Obywatelskich Parlamentu Europejskiego, by nie składała oficjalnego wniosku o przeprowadzenie debaty na forum Parlamentu w sprawie łamania praw człowieka w Polsce, zwłaszcza praw homoseksualistów. „Polacy sami sobie poradzą bez pomocy unijnych instytucji” – zapewniał członków komisji Bogdan Klich (PO).

Inni posłowie przekonywali, że minister Orzechowski wypowiadał się jako działacz, a nie członek rządu, a ustawa dyskryminująca nauczycieli homoseksualistów nigdy nie zostałaby przez rząd zgłoszona do parlamentu.

Przypominamy, ze wiceminister edukacji zapowiedział w połowie marca, że jego resort przygotowuje ustawę zakazującą „propagowania homoseksualizmu i innych zboczeń” w szkole.
(Gazeta Szkolna Nr 34 z 24.04.2007)
I. D., 25 kwietnia 2007