Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Laptopy dla pierwszoklasistów?

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Rząd chce wydać miliard złotych na laptopy dla uczniów. Jak pisze Gazeta Wyborcza, pomysł Ministerstwa Infrastruktury poparł Donald Tusk. Wg ministra Boniego, premier będzie liderem programu. Minister Boni zapowiedział, że już we wrześniu może się zacząć pilotaż programu.

Resort infrastruktury planował: we wrześniu każdy pierwszoklasista z podstawówki otrzyma netbooka na własność. A każdy następny rocznik - nowe urządzenia, może nawet tablety. I tak przez pięć lat. Pieniądze na laptopy rząd chce wziąć z opłat za wykorzystywanie częstotliwości przez operatorów komórkowych. Jednak zdaniem ministra Boniego komputery powinni dostać starsi uczniowie, np., z czwartej klasy.

6.04. o rządowym projekcie dyskutowali w "Gazecie" eksperci krajowi i zagraniczni: ze Szwecji, z Portugalii i Wlk. Brytanii, gdzie podobne programy już wprowadzono.”Zawsze się cieszę, kiedy ktoś znajduje pieniądze na edukację. Rozumiem, że otwieramy debatę, jak je najlepiej wydać” - mówiła minister edukacji Katarzyna Hall. Jej zdaniem jednak najpierw należałoby kupić laptopy nauczycielom: „Inaczej to będzie tylko gadżetowa rewolucja.”

Pełny zapis debaty można znaleźć w Gazecie Wyborczej.

Gazeta Wyborcza, 7.04.2011
A.B./A.D., 7 kwietnia 2011

Zobacz też:
Netbooki dla uczniów – wracają plany rządu (marzec 2011)

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży