Konsultacje zmian w szkolnictwie zawodowym

MEN zaprasza do zapoznania się ze wstępnymi projektami aktów wykonawczych do znowelizowanej ustawy zamieszczonymi na stronie MEN w zakładce Kształcenie i Kadra - Kształcenie zawodowe. Projekty, stanowiące niezbędne uzupełnienie dla zmian w kształceniu zawodowym wynikających z nowelizacji ustawy, dotyczą podstawy programowej kształcenia w zawodach, klasyfikacji zawodów, egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz egzaminów eksternistycznych.

Ministerstwo przypomina, że na stronie internetowej Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej został zamieszczony projekt nowej podstawy programowej kształcenia w zawodach, przygotowany przez ekspertów pracujących w ramach projektu systemowego „Doskonalenie podstaw programowych kluczem do modernizacji kształcenia zawodowego".  Oprócz samego projektu podstawy programowej w zawodach, na stronie KOWEZiU zamieszczono także prezentację wyjaśniającą jego strukturę oraz ankietę.

Ministerstwo zachęca do wyrażania opinii na temat zamieszczonych materiałów, licząc na uwagi, które pomogą uczynić projekt coraz bardziej nowoczesnym i w większym stopniu odpowiadającym potrzebom współczesnego rynku pracy.

MEN, 24.08.2011
A.B./A.D., 24 sierpnia 2011