Czy dzieci w protestanckiej szkole będą mogły uczyć się religii katolickiej i przystąpić do sakramentów?

W Tomaszowie Mazowieckim istnieje szkoła i przedszkole prowadzone przez nauczycielki należące do Wspólnoty Kościołów Chrystusowych – mało znanego nurtu protestantyzmu. Rodzice są szkołą zachwyceni.

Tomaszowscy duchowni po niedzielnych mszach odczytali w kościołach komunikat: „(...) W Tomaszowie otwierana jest pierwsza Chrześcijańska Szkoła Podstawowa »Tomek «. Informujemy, że szkoła ta nie ma nic wspólnego z Kościołem katolickim, a dzieci tam uczęszczające nie będą uczyły się religii katolickiej. W konsekwencji nie będą mogły przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej i sakramentu bierzmowania”. Podpis: Duszpasterze Miasta Tomaszowa. Dziekan dekanatu tomaszowskiego ks. prałat Stanisław Grad mówi, że protestanci odrzucają wiele katolickich prawd, dlatego dzieci z tej szkoły nie będą gotowe do komunii, a rodzice muszą wybrać: szkoła albo komunia.

Rzecznik łódzkiej kurii ks. Andrzej Dąbrowski powiedział "Gazecie", że katecheza dla uczniów „Tomka” będzie prawdopodobnie prowadzona w jednej z parafii.

Gazeta Wyborcza, 16 i 17.06.2008
I. D., 16 czerwca 2008