Warszawa przyjęła program polityki edukacyjnej

3 kwietnia radni Warszawy uchwalili program polityki edukacyjnej na lata 2008-2012. Celem programu jest usprawnienie i unowocześnienie edukacji w mieście i wypromowanie stolicy jako "miasta edukacji". W programie znalazły się propozycje, aby dyrektorzy szkół w większym stopniu dysponowali budżetem na edukację. Radni chcą też umożliwić szkołom stopniowe zastępowanie papierowej dokumentacji organizacyjnej komputerowymi bazami danych.

Dla Warszawy ważne są także uczelnie: w dwumilionowej stolicy uczy się ok. 320 tysięcy studentów.

Władze Warszawy chcą także promować uczenie się przez całe życie; mają nadzieję poprawić dostęp do edukacji dla osób w każdym wieku, od najmłodszych (w wieku przedszkolnym) do najstarszych mieszkańców (w wieku emerytalnym). Miasto chce promować kursy dokształcające, uniwersytety trzeciego wieku itp.

Radni chcą zwrócić szczególną uwagę na dzielnice, w których sytuacja edukacyjna jest trudniejsza i uruchamiać programy wyrównawcze.

Serwis Samorządowy PAP, 3.04.2008
A. D., 3 kwietnia 2008