Profesor Konarzewski nowym dyrektorem CKE

Prof. Krzysztof Konarzewski został powołany na stanowisko dyrektora CKE w wyniku konkursu ogłoszonego w grudniu przez MEN. Prof. Konarzewski jest pracownikiem Instytutu Psychologii PAN, członkiem Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN. Zasiada w radzie programowej Centrum Nauki Kopernik.

„Zależy mi na tym, aby ulepszyć system egzaminów zewnętrznych. Uczniów powinno zachęcać się do staranniejszej pracy po to, by myśleli, a nie tylko odtwarzali na egzaminach wyuczone wcześniej wiadomości. Szkoła nie może być skansenem starej, kanonicznej wiedzy, powinna przygotowywać uczniów do odnalezienia się w nowych, zmienionych warunkach” – mówił prof. Konarzewski, przedstawiając swoje główne zamierzenia jako dyrektor CKE. Według niego system oceniania powinien wskazywać tzw. szkoły specjalnej troski, w których uczniowie słabiej opanowują materiał. „System oświaty powinien się takim szkołom przyjrzeć, aby pomagać uczniom tych szkół” – dodał.

MEN, 15.01.2009, Gazeta Wyborcza, 16.01.2009
A.B./A.D., 15 stycznia 2009