Monitorowanie losów dzieci

W Ministerstwie Pracy trwają prace nad elektronicznym systemem monitorowania losów dziecka. W specjalnej bazie będą gromadzone informacje o każdym dziecku od narodzin do osiągnięcia pełnoletniości.

System ma zagwarantować lepszą współpracę między pracownikami ośrodków pomocy społecznej, policją, lekarzami a szkołami i przedszkolami.

Według propozycji MPiPS do elektronicznego systemu wprowadzane mają być dane wszystkich narodzonych dzieci. Dostęp do systemu będą mieli lekarze, nauczyciele, pracownicy ośrodków społecznych i policja. Każdy z nich będzie mógł dopisać do bazy informację na temat dzieci.
(Serwis Samorządowy PAP 25.05.2007)
I. D., 27 maja 2007

Wybrane komentarze czytelników

System można ulepszyć

Autor: Jan Zięba

Zgodnie z obowiązującą ideologią należy system rozciągnąć od momentu poczęcia i ulepszyć poprzez kolczykowanie.

Nadsyłane opinie są przeznaczone dla redakcji i nie są automatycznie publikowane na stronie. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do zamieszczenia pod artykułem wybranych komentarzy.