W dniach 10 i 11 listopada odbyła się w siedzibie Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowa konferencja "Edukacja demokratyczna w wolnych szkołach".