Od pewnego czasu Ministerstwo Edukacji Narodowej koresponduje z kuratoriami i szkołami często, chętnie i obficie. Najnowszy list ministra powstał 2 lutego. Podpisany przez Mirosława Orzechowskiego, dotyczy nauki śpiewania hymnu i z wielu względów wart jest, by zacytować go w Monitorze w całości, z zachowaniem oryginalnej pisowni.
Zainspirowana mailem, który przyszedł niedawno do redakcji „Monitora” („Proponuję pilnie odwiedzić stronę www pomorskiego kuratorium i zapoznać się z informacją o organizowanej pielgrzymce”), postanowiłam zrobić mały przegląd stron wszystkich kuratoriów oświaty (bez delegatur). Zastrzegam, że przegląd jest wstępny i dość pobieżny. Skupiłam się zresztą tylko na trzech sprawach: informacja o pielgrzymce (chciałam sprawdzić, czy to, co zrobił kurator z Gdańska, to wyjątek, czy standard), pismo wiceministra Orzechowskiego, dotyczące badania frekwencji oraz listy Romana Giertycha.