Monitor.edu.pl / Ogłoszenia projektu Kanał RSS: Monitor Edukacji

Powakacyjny newsletter - część pierwsza

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Dziś pierwsza część powakacyjnego newslettera. Czytelniczkom i czytelnikom Monitora pragnę zwrócić uwagę zwłaszcza na wystąpienia Rzecznik Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Dziecka.

Wkrótce opublikujemy dalsze newsy i informacje, podsumowujące to, co działo się w oświacie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Druga część newslettera będzie zawierała informacje, dotyczące trzech tematów. Dwa z nich to tematy, które w znacznym stopniu zdominowały dyskusję o oświacie w ciągu ostatnich kilku miesięcy i dlatego zasługują na osobne omówienie: debata nad ewentualnymi zmianami w Karcie Nauczyciela i spory wokół e-podręczników. Trzecim tematem jest zmiana ustawy o Systemie Informacji Oświatowej. Monitor Edukacji należał do organizacji, które swego czasu ostro protestowały przeciwko nowelizacji ustawy o SIO. Głosy protestujących zostały wówczas zlekceważone. Teraz rząd zaproponował, a sejm przegłosował, zmiany, w pewnej przynajmniej części dotyczące spornych kwestii. Słodko-gorzkie zwycięstwo protestujących? Czy przeciwnie, oznaka lekceważenia protestów społecznych?

Wraz z kolejną porcją newsów opublikujemy także najświeższe informacje, dotyczące prowadzonego przez nas monitoringu. W maksymalnym skrócie: nadal otrzymujemy od MEN-u i CKE raporty i materiały, o które prosimy. Problemem pozostaje to, co w rzeczonych raportach się znajduje.
A.D., 7 września 2012

Zobacz też:
Korespondencja z władzami oświatowymi - etap pierwszy (kwiecień 2012)

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży