Monitor.edu.pl / Ogłoszenia projektu Kanał RSS: Monitor Edukacji

Pięciolatki do przedszkola, sześciolatki do szkół. Czy jesteśmy przygotowani do zmiany? - drugi raport

W zakładce "Raporty" publikujemy "Pięciolatki do przedszkola, sześciolatki do szkół. Czy jesteśmy przygotowani do zmiany", czyli drugi z trzech raportów, podsumowujących ostatnie dwa lata prowadzonego przez nas monitoringu.

Temat obowiązku wychowania przedszkolnego i obniżenia wieku obowiązku szkolnego budzi emocje rodziców, nauczycieli, dyrektorów, samorządowców i urzędników Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jako Społeczny Monitor Edukacji czynnie uczestniczyliśmy w tej publicznej debacie. Przedstawiany raport (który powstał jeszcze zanim Ministerstwo ogłosiło przesunięcie wprowadzenia obowiązku szkolnego dla sześciolatków na rok 2014) jest próbą usystematyzowania problemów i przyjrzenia się im z różnych punktów widzenia.
Redakcja, 23 stycznia 2012