Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Wszyscy do zwolnienia

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Wrocławskie kuratorium wyrzuciło z pracy dyrektora, który nie chciał w szkole narkotyków.

Uczeń I klasy liceum został dwa razy przyłapany w Lubinie na handlowaniu marihuaną. Rada pedagogiczna II LO zdecydowała o skreśleniu go z listy uczniów. Decyzję poparli rodzice. W piśmie do dolnośląskiego kuratora oświaty napisali, że "diler stanowi zagrożenie dla ich dzieci".

Sąd Rejonowy w Lubinie umorzył postępowanie przeciwko oskarżonemu uczniowi, stwierdzając, że było to jednorazowe zachowanie. Kuratorium nakazało więc przywrócić chłopaka do szkoły. Na to nie zgodził się dyrektor liceum Bogdan Dudek. Zarząd powiatu lubińskiego w porozumieniu z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu usunął więc... dyrektora ze stanowiska. W piśmie do starostwa aprobującym zwolnienie dyrektora pani kurator napisała: "poprzez swoje działania dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie Pan Bogdan Dudek doprowadził do zaburzenia prawidłowego funkcjonowania szkoły".

Kolejny ruch wykonało Ministerstwo Edukacji Narodowej, żądając odwołania Beaty Pawłowicz ze stanowiska Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Wniosek do wojewody w tej sprawie wystosował 9 maja wiceminister Mirosław Orzechowski.
(Super Express 08.05, MEN 09.05.2007)
I. D., 13 maja 2007

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży