Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

ZNP: nauczyciele z pielęgniarkami

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
ZNP opublikowało na swoich stronach internetowych list do protestujących pracowników i pracownic służby zdrowia.

W liście, podpisanym przez przewodniczącego Związku, Sławomira Broniarza, czytamy:

„Związek Nauczycielstwa Polskiego popiera protest pielęgniarek, położnych i lekarzy. Wyrażamy głębokie słowa uznania dla determinacji i solidaryzmu Waszej grupy zawodowej.

Z niepokojem obserwujemy, że obecna koalicja rządząca nie uznaje postulatów protestujących pracowników służby zdrowia i oświaty, których zarobki należą do najniższych w Polsce. Postępująca od lat pauperyzacja pracowników tych branż i coraz trudniejsze warunki pracy są przyczyną narastających konfliktów społecznych.

Za skandaliczne uważamy wypowiedzi Premiera rządu i przedstawicieli koalicji rządzącej, które sprowadzają legalny protest do „spektaklu”, czy „haniebnego” bądź politycznego działania. Haniebne jest użycie siły wobec pokojowo protestujących pielęgniarek i położnych, jakie miało miejsce w godzinach porannych 20 czerwca br. Czy tak ma wyglądać solidarna Polska w wydaniu Prawa i Sprawiedliwości? Czy tak może zmienić się punkt widzenia tych, którzy ponad dwadzieścia lat temu sami organizowali i uczestniczyli w strajkach i demonstracjach?

Koleżanki i Koledzy! Związek Nauczycielstwa Polskiego rozumie i popiera Waszą dramatyczną sytuację. Przyjmijcie od pracowników oświaty słowa uznania, wsparcia i otuchy. Nie zaprzestawajcie w walce o swoje prawa i godne zarobki.”

Prezes Broniarz zaproponował także protestującym bezpłatne noclegi w hotelu Logos.

www.znp.edu.pl
A. D., 24 czerwca 2007

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży