Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Zmiany w systemie szkolnictwa zawodowego

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Minister edukacji narodowej podpisała rozporządzenie w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach. Projekt muszą jeszcze podpisać ministrowie rolnictwa i środowiska. Nowa podstawa programowa kształcenia w zawodach będzie obowiązywała od września 2012 roku.

Po raz pierwszy w jednym akcie prawnym określone zostały opisy kształcenia we wszystkich zawodach ujętych w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego - napisano na stronach MEN. Zgodnie z reformą kształcenia zawodowego, w każdym z zawodów wyodrębnione zostały kwalifikacje składające się na poszczególne zawody.

Dziennik Gazeta Prawna z kolei informuje, że wg danych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego do połowy listopada 2011 r. rozpoczęto wdrażanie 1,2 tys. programów modernizujących, mających na celu podniesienie atrakcyjności oraz jakości szkolnictwa zawodowego w Polsce. Ich łączna wartość to 1,91 mld złotych. Oznacza to, że średnio do każdej szkoły zawodowej od 2007 roku trafiło blisko pół miliona złotych.

Za pieniądze unijne zmodernizowano pracownie do nauki zawodu, wyposażono szkoły w nowoczesny sprzęt komputerowy, zorganizowano bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych.

Dziennik Gazeta Prawna, 4.01.2012, MEN, 4.01.2012
A.B./A.D., 4 stycznia 2012

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży