Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Zmiany kuratorów

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Gazeta Wyborcza informuje o zmianach na stanowiskach kuratorów oświaty.

W zachodniopomorskiem od lutego kuratorem jest Artur Gałęski, członek PO (był jedynym kandydatem). Na Mazowszu szefem kuratorium został Karol Semik (w ostatnich wyborach startował do Sejmu z listy PO). Od marca podlaskim kuratorium kieruje Jerzy Kiszkiel, były dyrektor LO nr IV w Białymstoku i działacz PO (zastąpił kojarzoną z PiS Jadwigę Szczypiń). W województwie świętokrzyskim od miesiąca kuratorem jest Małgorzata Muzoł, wcześniej dyrektorka gimnazjum w Boleścicach i członek zarządu wojewódzkiego PSL. W Łodzi odwołano Barbarę Kochanowską, popieraną wcześniej przez byłego szefa MEN Romana Giertycha. Odwołany został również małopolskie kurator oświaty Józef Rostworowski.

Do dymisji podał się śląski kurator oświaty Marian Drosio; dymisja została przyjęta przez wojewodę, swoje obowiązki kurator będzie pełnił do końca maja. Doktor historii Marian Drosio był kuratorem śląskiej oświaty od września 2006 roku.

W ubiegłym tygodniu odwołany został lubelski kurator oświaty, bezpartyjny Marek Błaszczak. Lubelska wojewoda Genowefa Tokarska tłumaczyła "Gazecie", że kurator realizuje politykę rządu: „chcemy mieć na tym stanowisku swojego człowieka”. Zaprotestowała wówczas m.in. oświatowa "Solidarność".

Źródło: Gazeta Wyborcza, Serwis Samorządowy PAP, 24.04.2008
A. D. , 24 kwietnia 2008

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży