Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Zero Zera tolerancji?

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Maciej Osuch, Społeczny Rzecznik Praw Ucznia, prawie od roku poszukuje dokumentu, zawierającego rządowy program "Zero tolerancji dla przemocy w szkole". Ostatnio zwrócił się w tej sprawie do pani Rzecznik Praw Dziecka. Napisał:

"Szanowna Pani Rzecznik. Zwracam się do Pani z prośbą o udostępnienie kopii programu „Zero tolerancji dla przemocy w szkole”.

Uchwała Rady Ministrów w sprawie przyjęcia rządowego programu poprawy bezpieczeństwa w szkołach i placówkach "Zero tolerancji dla przemocy w szkole", przedłożona przez Ministra Edukacji Narodowej została przyjęta już kilka miesięcy temu tj. 06.marca 2007 r. Tak przynajmniej wynika z publikacji na stronie internetowej Prezesa Rady Ministrów. Niestety przywołana uchwala nie zawiera poza jej treścią żadnych załączników. Także na stronie internetowej Ministra Edukacji Narodowej do dnia dzisiejszego nie jestem w stanie odnaleźć niczego poza projektem ze stycznia br.

Biorąc pod uwagę to, że w wielu miejscach – także podczas głosowań sejmowych powołuje się na program „Zero tolerancji dla przemocy w szkole”, a jego oddziaływanie na dzieci w naszym kraju jest i będzie dosyć istotne, proszę o wskazanie mi miejsca gdzie można go odnaleźć lub udostępnić kopię.

Jestem przekonany, że Urząd Rzecznika Praw Dziecka – rzecznika głównych podmiotów programu – taki program (nie jego projekt) posiada."

www.maciekosuch.com
A. D. , 29 lipca 2007

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży