Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Zakończyły się konsultacje podręcznika dla drugich klas „Nasza szkoła”

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Zakończyły się konsultacje społeczne dwóch części darmowego podręcznika dla drugoklasistów „Nasza szkoła" (podręcznika zintegrowanego oraz do edukacji matematycznej). Elementarz obejrzało 52.237 osób natomiast uwagi zgłosiło zaledwie kilkadziesiąt z nich.

Zgłoszone opinie dotyczyły m.in. opisu świąt narodowych, historii, godła, legend, brakujących zdjęć pomników przyrody, gatunków drzew. Pojawiła się również propozycja, aby w podręczniku znalazło się więcej tekstów do czytania, nut do piosenek, a także zagadnień związanych z higieną, czy bezpieczeństwem nad wodą oraz słowniczka w części matematycznej podręcznika.
Podręcznik zintegrowany obejmuje edukację polonistyczną, społeczną i przyrodniczą z elementami edukacji plastycznej i muzycznej. Podręcznik do edukacji matematycznej zakłada odkrywanie przez uczennice i uczniów matematyki jako interesującej dziedziny codziennej aktywności.

Czteroczęściowy podręcznik zintegrowany (m.in. edukacja polonistyczna, społeczna i przyrodnicza z elementami edukacji plastycznej i muzycznej) oraz czteroczęściowy elementarz do edukacji matematycznej – to zestaw darmowych podręczników, które 1 września 2015 r. dostaną uczniowie drugich klas szkół podstawowych.

MEN, 21.01.2015
A.B., 21 stycznia 2015

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży