Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Zabrakło pieniędzy za sprawdzanie matur

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Wg „Gazety Wyborczej”, Ministerstwo Edukacji źle obliczyło, ile trzeba zapłacić egzaminatorom za sprawdzanie prac maturalnych.

Umowy, które na początku maja nauczyciele podpisali z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi, gwarantowały, że pieniądze dostaną w 30 dni od daty wystawienia rachunku, a jako, że rachunki wystawiano na początku czerwca, pieniądze na konta nauczycieli powinny trafić na początku wakacji. MEN potwierdza, że części nauczycieli nie zapłacono jeszcze za maturę i przyznaje, że w budżecie zabrakło pieniędzy.

Wg „Rzeczpospolitej”, większość Okręgowych Komisji Edukacyjnych zapłaciła egzaminatorom są jednak komisje, w których w budżecie zabrakło pieniędzy w budżecie. I tak w województwie świętokrzyskim pieniędzy nie dostało jeszcze około stu polonistów, czyli co czwarty poprawiający tegoroczne matury, wrocławska OKE nie wypłaciła pieniędzy 680 egzaminatorom, krakowska podała, że zabrakło jej na wypłaty 1,2 mln zł. Ministerstwo zapewnia, że wystąpi o dodatkowe pieniądze z tzw. rezerwy celowej i że powinny one trafić do OKE w ciągu kilku dni.

Nauczyciele nie dostali też pieniędzy za pracę w komisjach na egzaminach ustnych, również opłacaną przez MEBN, za pośrednictwem wojewodów i samorządów (ta praca traktowana jest jak godziny nadliczbowe). Biuro prasowe MEN informuje, że 15 lipca ministerstwo wystąpiło z wnioskiem do ministra finansów o uruchomienie środków; reszta w rękach wojewodów.

Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, 5.08.2008
A. B., A. D. , 5 sierpnia 2008

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży