Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Wieści z kuratoriów

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
W Gorzowie Wielkopolskim kuratorium rozsyła zaproszenia na procesję. Kurator z Podlasia upomina szkoły, w których nie przestrzega się obowiązku noszenia mundurków.

Wg „Głosu Nauczycielskiego” w Gorzowie Wielkopolskim kuratorium rozsyła zaproszenia na uroczystą procesję z okazji 12 rocznicy zawierzenia przez radnych Gorzowa Katedralnego Miasta opiece Matki Bożej Fatimskiej. Urzędnicy roznoszą zaproszenia do szkół. Kurator tłumaczy, że wizytatorzy sprawdzają, czy w gimnazjach przerobione zostały dwie sporne lektury z ostatniego egzaminu a zaproszenia przynoszą przy okazji. I dodaje, że o pomoc prosiło go Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

Zdaniem podlaskiego Kuratorium Oświaty żadna szkoła nie ma prawa rezygnować z obowiązku noszenia przez uczniów mundurków szkolnych. Upomnienie dotyczy przede wszystkim Publicznego Gimnazjum nr 18 w Białymstoku, którego dyrektor razem z radą rodziców zdecydował o rezygnacji z mundurków. Wizytator zdyscyplinował dyrektora gimnazjum, zażądał pisemnych wyjaśnień oraz nakazał przywrócenia „jednolitych strojów szkolnych”.

Sejm nie uchylił jeszcze stosownego przepisu w ustawie o systemie oświaty. W parlamencie leżą dwa projekty kasujące mundurki.

Głos Nauczycielski, 08.05.08, 15.05.2008
A. D., 8 maja 2008

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży