Szkolne wycieczki powinny jeździć do Katynia

Jak wynika z informacji medialnych, posłowie PiS chcą, by do programu nauczania wpisano wycieczki do miejsc ważnych dla historii Polski. Jednym z takich miejsc jest według nich Katyń. Posłowie przekonują, że wycieczki do ważnych dla historii Polski miejsc pozwolą zbudować patriotyzm i poczucie tożsamości narodowej wśród młodego pokolenia. Podobno interpelacja w tej sprawie ma wkrótce trafić do minister Katarzyny Hall. Uczniowie mają odwiedzać Wawel, Muzeum Auschwitz-Birkenau, Muzeum Powstania Warszawskiego, a także Katyń.

Na początku marca Janusz Kochanowski, rzecznik praw obywatelskich, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, również apelował w sprawie.
wysyłania uczniów na obowiązkowe wycieczki do Katynia.

Posłowie PiS zdają sobie sprawę z trudnej sytuacji finansowej wielu polskich rodzin i dlatego chcą, by powstał specjalny państwowy program, który umożliwiałby dofinansowanie takich wyjazdów.

Gazeta Wyborcza, 22.04.2010
A.B./A.D., 22 kwietnia 2010