Rzecznik Praw Dziecka zgłasza wątpliwości do projektu nowelizacji ustawy.

Ewa Sowińska, rzecznik praw dziecka, poparła niektóre rozwiązania planowane w nowelizacji ustawy o systemie oświaty (np. maturę międzynarodową, likwidację liceów profilowanych, regulacje nauki za granicą). Zgłosiła jednak zastrzeżenia w sprawie powoływania ośrodków wsparcia wychowawczego. Według pani rzecznik powołanie tych ośrodków musi iść w parze z działaniami na rzecz poprawy poziomu opieki i wychowania w szkołach. Niejasne są również przepisy dotyczące kryteriów kierowania uczniów do tych ośrodków. Ewa Sowińska ma także wątpliwości w sprawie zapisów dotyczących nagród i kar, a zwłaszcza możliwości ograniczania praw uczniów.

(Źródło: Serwis Samorządowy PAP 20.08.2007)
I. D., 22 sierpnia 2007