Rusza IV edycja programu "Szkoła bez przemocy"

Ruszyła czwarta edycja programu grantowego "Szkoła bez przemocy".

Tegoroczna edycja poświęcona jest propagowaniu idei wolontariatu w szkołach. Na uczniów i nauczycieli czeka m.in. konkurs na najlepszego wychowawcę oraz tydzień wolontariatu zakończony czerwcową galą. Udział w programie to także zadania, które musi spełnić szkoła, m.in. zorganizować zajęcia z dziećmi na temat agresji lub objąć wolontariatem 30 procent uczniów.

W tym roku przeprowadzony zostanie również konkurs na projekty wolontariackie. Najciekawsze nagrodzone będą grantami, a najlepsi wolontariusze zaproszeni zostaną do Letniej Szkoły Liderów Wolontariatu.

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent RP Lech Kaczyński. Ambasadorem IV edycji programu został Tomasz Majewski, mistrz olimpijski w pchnięciu kulą.

Zapisy szkół potrwają do 15 października.

Dziennik „Polska”, 29.09.2009
A.B./A.D., 29 września 2009