Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Puchar Ministra

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
W środę 2 maja Roman Giertych zapowiedział stworzenie ogólnopolskiego systemu szkolnych turniejów sportowych w piłce nożnej, siatkówce i koszykówce. Wyraził nadzieję, że system ruszy 1 września, czyli od nowego roku szkolnego.

Pierwszymi organizowanymi w ramach "Szkolnej Ligi Młodych Talentów" rozgrywkami ma być Turniej Piłkarski o Puchar Ministra Edukacji Narodowej.

Podczas środowej konferencji prasowej Giertych mówił, że w projekcie chodzi o to, aby dzieci i młodzież mogły w sposób wartościowy spędzać wolny czas, by wzmacniały dzięki sportowi swoje zdrowie, nauczyły się zdrowej rywalizacji i pokonywania słabości. "Chodzi także o wyłanianie tych młodych ludzi, zawodników i zawodniczek, którzy mają talent i mogą osiągać wyniki" - powiedział. Według Romana Giertycha, treningi i zawody miałby się odbywać w czasie wolnym od nauki – w ramach zajęć popołudniowych, wieczornych lub w soboty. Resort edukacji ma środki (około 100 mln zł na zajęcia pozalekcyjne) na dodatkowe wynagrodzenia dla nauczycieli wf, którzy prowadziliby te zajęcia.
(Serwis samorządowy PAP, MEN 02.05.2007)
I. D., 6 maja 2007

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży