Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Projekt "Szkoła zawodowa szkołą pozytywnego wyboru"

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
MEN chce nakręcić osiem filmów promujących naukę w zawodówkach, planuje też spoty telewizyjne, informuje Rzeczpospolita.

„Chcemy wzmocnić pozytywny wizerunek szkół zawodowych” – mówi "Rzeczpospolitej" Ewa Lefik-Babiasz z MEN, koordynatorka projektu "Szkoła zawodowa szkołą pozytywnego wyboru". Chodzi o to, aby pokazać, że zawodówki to szkoły dla osób, które chcą świadomie kierować swoją karierą i kształcić umiejętności zawodowe poszukiwane przez pracodawców. Ale najpierw MEN zorganizuje konkurs "Oskary zawodowe" – na najlepszą szkołę zawodową w jednej z 16 branż. Jego regulamin ogłosi w październiku. Zwycięskie placówki będą znane w czerwcu 2011 roku. To one staną się bohaterkami filmów, których projekcje odbędą się w gimnazjach w następnym roku szkolnym.

Na pytanie, w jakiej kondycji są szkoły zawodowe i co trzeba poprawić, ma odpowiedzieć diagnoza przewidziana w projekcie. Po raz pierwszy zostaną przeprowadzone szerokie badania szkolnictwa zawodowego. Dowiemy się z nich np., w jakim stopniu nauczyciele kształcący w zawodach stykają się z nowymi technologiami. Badania obejmą wszystkie zawodówki i ponad tysiąc firm, które MEN zapyta m.in., jak oceniają przygotowanie absolwentów. Wyniki będą publikowane w Internecie. Projekt "Szkoła zawodowa szkołą pozytywnego wyboru" będzie kosztował 20 mln zł. W całości zostanie sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Rzeczpospolita, 29.09.2010
A.B./A.D., 29 września 2010

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży