Projekt nowelizacji rozporządzenia o pomocy pedagogiczno-psychologicznej

MEN skierowało do konsultacji projekt nowelizacji rozporządzenia o pomocy pedagogiczno-psychologicznej.

Nowelizacja rozporządzenia wynika z potrzeby doprecyzowania przepisów dotyczących funkcjonowania zespołów prowadzących zajęcia z uczniem, których zadaniem jest planowanie oraz koordynowanie udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom i młodzieży w placówkach oświatowych.

Proponowane zmiany mają pozwolić na mniej sformalizowane działanie zespołów i ułatwić opracowanie planu działań wspierających.

MEN, 16.11.2011
A.B./A.D., 16 listopada 2011