Projekt "Indywidualizacja Nauczania"

MEN pracuje nad, finansowanym ze środków unijnych, projektem zatytułowanym "Indywidualizacja Nauczania”, skierowanym do uczniów i uczennic klas 1 – 3 szkoły podstawowej, którzy maja kłopoty w nauce.

Wg minister Hall program ma wesprzeć okres przejściowy reformy związanej z obniżeniem wieku szkolnego poprzez sfinansowanie dodatkowych zajęć dla uczniów, którzy mają problemy z nauką, np. dysortografię. Pieniądze mogą też zostać przeznaczone na zajęcia z dziećmi wyjątkowo zdolnymi. Nauczyciele mają być też szkoleni, jak przeprowadzić fachową diagnozę dzieci ze specjalnymi potrzebami i jak z nimi pracować.

Z przeznaczeniem na takie same zajęcia rząd już zwiększył nauczycielom pensum w tym roku o godzinę, a w przyszłym o dwie.

Gazeta Wyborcza, 26.11.2009
A.B./A.D., 26 listopada 2009