Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Projekt cyfryzacji szkół

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Michał Boni, minister cyfryzacji i Krystyna Szumilas, minister edukacji, starają się o 50 mln zł w przyszłorocznym budżecie na przetestowanie programu „Cyfrowa szkoła”, informuje gazeta Wyborcza. W ramach pilotażu mają być przetestowane różne warianty rozwiązań – laptop dla każdego ucznia, zestaw sprzętu dla klasy do wykorzystania w szkole i e-podręcznik, czyli materiały edukacyjne w sieci.

Michał Boni i Krystyna Szumilas wzięli udział 7.12 w, zorganizowanej przez Gazetę Wyborczą, debacie ''Podręczniki 2.0. Czy cyfrowe książki i biblioteki są już warte szkolnej wyprawki''. Poinformowali, że w projekcie budżetu na rok 2012 znalazła się kwota 50 mln zł na pilotażowy program wprowadzający e-edukację do szkół. Pilotaż będzie prowadzony od marca. Minister Szumilas zapowiedziała, że jednym z działań będą szkolenia dla nauczycieli.

W spotkaniu uczestniczyli goście z Katalonii, Holandii, Portugalii i Norwegii, którzy podzielili się doświadczeniami swoich krajów z wprowadzania komputeryzacji szkół.

Gazeta Wyborcza, 6.12.2011, Gazeta Wyborcza, 8.12.2011
A.B./A.D., 8 grudnia 2011

Zobacz też:
Dalszy ciąg programu „Laptop dla ucznia” (czerwiec 2011)
Mniej pieniędzy na program "Laptop dla każdego gimnazjalisty" (grudzień 2008)

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży