Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Program „Owoce w szkole”

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Program „Owoce w szkole”, stanowiący część inicjatywy, zaproponowanej przez Unię Europejską, ma polegać na dostarczaniu owoców i warzyw dzieciom w jednostkach edukacyjnych.

Rada Ministrów przyjęła 26 maja informację na temat krajowej strategii wdrożenia programu, przedłożoną przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. W roku szkolnym 2009/2010 zaplanowano pomoc dla uczniów klas I-III, czyli dla ponad 1 mln dzieci. Budżet programu wynosi 12,2 mln euro, z czego środki krajowe to 3 mln euro, a UE – 9,2 mln euro. Produkty zakwalifikowane do dystrybucji do szkół to: jabłka, gruszki, marchew, rzodkiewki, słodka papryka, ogórki, soki owocowe i warzywne.

Program ma kształtować wśród dzieci nawyki żywieniowe, polegające na regularnym spożywaniu owoców i warzyw. Program pomoże ponadto zapobiec spadkowi konsumpcji owoców i warzyw w Polsce, pozostającej na bardzo niskim poziomie w porównaniu do średniej UE.

W ramach programu realizowane będą także działania towarzyszące ukierunkowane na wzbogacenie wiedzy dzieci na temat owoców i warzyw za pośrednictwem specjalnych stron internetowych czy zorganizowanych wycieczek do gospodarstw rolnych lub pracy w ogrodzie.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, 26.05.2009
A.D./A.R./A.B., 26 maja 2009

Zobacz też:
Fatalny stan zdrowia polskich uczniów i uczennic

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży