Próbna matura tylko z matematyki

Test z matematyki będzie jedynym próbnym sprawdzianem wiedzy z przedmiotów maturalnych organizowanym w tym roku przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Uczniowie i uczennice napiszą próbną maturę 3 listopada. Sprawdzi nie tylko ich wiedzę, ale też to, czy egzaminatorzy opanowali nowe zasady oceniania.

Testy, jak na prawdziwej maturze, sprawdzą zewnętrzni egzaminatorzy. CKE chce też i ich przetestować bo zmienił się sposób oceniania zadań z matematyki: przy ocenianiu zadań otwartych egzaminatorzy mają przyznawać punkty za pokonanie przez ucznia lub uczennicę kolejnych etapów rozwiązywania zadania. W starym systemie oceniania przyznawał punkty za bardziej szczegółowe elementy wykonania zadania, np. za zastosowanie wzoru.

Egzamin organizowany jest w ramach jednego z projektów, realizowanych przez OKE, finansowanych z EFS-u.

Rzeczpospolita, 21.10.2010
A.B./A.D., 21 października 2010