Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Premier do nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Premier Donald Tusk na spotkaniu z nauczycielami z okazji Dnia Edukacji Narodowej obiecał wzrost wynagrodzeń o 10% rocznie.

Premier Donald Tusk i minister Katarzyna Hall wręczyli nauczycielom zasłużonym dla polskiej edukacji odznaczenia państwowe, medale i nagrody Ministra Edukacji Narodowej.

Pierwszych 10 nauczycieli odebrało także w kancelarii premiera tytuł profesora oświaty - to najwyższy stopień awansu zawodowego, honorowy, ale wiążący się też z jednorazową nagrodą finansową wynoszącą równowartość półrocznej pensji.

Podczas spotkania, prezes Rady Ministrów zaznaczył, że edukacja i kapitał intelektualny są priorytetami rządu. Przemawiając do nauczycieli Premier powiedział również: - Nikt nie powinien zapominać o tym, że ta praca ma sens tylko wtedy, gdy zaangażowane są nie tylko profesjonalne możliwości, ale też serce, aby wykonywać ten trudny zawód. W ludziach takich jak wy drzemią szlachetne pobudki. Chciałbym pogratulować wszystkim laureatom, którzy odbiorą ten symboliczny znak najwyższego uznania

Odnosząc się do sporów wokół edukacji szkolnej sześciolatków, szef rządu podkreślił, że jest to niezbędne, by Polacy byli konkurencyjni na globalnym rynku. "Uważam, że szansa edukacyjna, to jest być może największa rezerwa, którą my Polacy mamy w porównaniu czy w konkurencji z innymi" - powiedział premier. Wasz trud, Wasza praca cieszą się naprawdę wielkim autorytetem. – dodał na zakończenie.

Gazeta Prawna, MEN, Rzeczpospolita, 15.10.2008
I. D., 15 października 2008

Zobacz też:
Porozumienie w sprawie pensum

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży