Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Prawie bez komentarza...

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
List ministra Romana Giertycha na zakończenie roku szkolnego.
Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele, Drodzy Rodzice i Uczniowie,
Dobiega końca kolejny rok szkolny, rok pracy, wysiłku, zdobywania nowych umiejętności, dorastania. Przed Wami dwa miesiące zasłużonych wakacji. Pragnę Wszystkim Państwu serdecznie podziękować, pogratulować i złożyć życzenia dobrego wypoczynku, dającego siły do pracy w przyszłym roku.

Cieszy mnie, że zapoczątkowany został proces wdrażania poważnych zmian zmierzających do uzdrowienia polskiej szkoły poprzez wzmocnienie jej funkcji edukacyjnej i przywrócenie funkcji wychowawczej.

Pragnę wyrazić radość, że dzięki pracy wielu współpracowników, nauczycieli, ekspertów oraz ludzi dobrej woli udało się rozpocząć proces wprowadzania w życie programu przywracającego podstawowy ład w szkole. Mimo, iż tak bardzo krytykowany przez niezainteresowane uzdrowieniem polskiej szkoły środowiska, spotkał się z pozytywną oceną większości polskiego społeczeństwa. Doceniony został zwłaszcza fakt, że program ten kładzie nacisk na odbudowanie autorytetu nauczyciela i ochronę dzieci zarówno przed przemocą jak i niebezpiecznymi dla ich rozwoju treściami.

Zdaję sobie sprawę z tego, że jeszcze wiele trzeba zmienić w polskiej oświacie i obiecuję, że w nowym roku szkolnym będę kontynuował proces jej uzdrawiania. Pragnę przy tym wyrazić przekonanie, że coraz doskonalsze wdrażanie w życie podjętych już decyzji będzie dobrze służyło idei wychowania młodego pokolenia Polaków i sprawi, że dzieci i młodzież będą się czuć w szkole godnie i bezpiecznie.

W trosce o zapewnienie właściwej atmosfery panującej w szkołach zwracam się z prośbą do Rodziców o współpracę, jednocześnie dziękując za dotychczasową pomoc. Jestem przeświadczony, że bez ścisłej współpracy rodziców sama szkoła niewiele może uczynić w kwestii wychowania dzieci. Właściwa formacja dzieci dokonuje się bowiem właśnie w rodzinach, a szkoła może wzmocnić pożądane zachowania lub rozwinąć cnoty niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w życiu dorosłym. Potrzeba spójnych działań wszystkich, których pierwszą zasadą będzie miłość do dzieci. Miłość mądra i odpowiedzialna.

Drodzy Uczniowie chciałbym, abyście w polskich szkołach spotykali się z taką miłością i troską o Wasz rozwój duchowy i intelektualny, która uzdalniałyby Was do podejmowania śmiałych i mądrych decyzji w przyszłości. Życzę Wam, abyście nadchodzący czas wakacji wykorzystali jak najmądrzej.

Jeszcze raz dziękuję Państwu za Wasz trud i wysiłek włożony w kończący się rok szkolny oraz życzę wszystkim udanego odpoczynku w czasie wakacji. Życzę pięknej pogody, radosnych przygód i szczęśliwego powrotu do szkoły.

strona internetowa MEN
I.D., 24 czerwca 2007

Zobacz też:
...a jednak komentarz

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży