Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Powstanie nowa Polska Rada Młodzieży

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
MEN chce, by powstała nowa Polska Rada Młodzieży - związek stowarzyszeń zrzeszających młodych ludzi, który ma ich reprezentować w kraju i za granicą oraz działać na ich rzecz. W marcu resort rozpoczyna konsultacje społeczne na temat powołania Rady. Wszystkie chętne organizacje zaprasza na spotkanie, które zaplanowano na 18 marca w Warszawie w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dwie poprzednie Polskie Rady Młodzieży nie zyskały akceptacji Europejskiego Forum Młodzieży uznano bowiem, że są one niedemokratyczne i nie reprezentują ogółu organizacji.

Wiceminister edukacji, Krzysztof Stanowski powiedział, że organizowane przez MEN konsultacje społeczne w tej sprawie są zaproszeniem do współpracy i zachętą do poważnej dyskusji na temat powstania Polskiej Rady Młodzieży. "Należy pamiętać, że Rada może powstać tylko decyzją zainteresowanych organizacji. Zadaniem resortu jest inicjowanie dialogu, pokazywanie rozwiązań sprawdzonych w innych krajach oraz udzielanie wsparcia organizacyjnego" - dodał.

Serwis Nauka w Polsce, 23.02.2010
A.B./A.D., 23 lutego 2010

Zobacz też:
Konsultacje społeczne na temat powołania Polskiej Rady Młodzieży

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży