Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Powstaje bank zadań egzaminacyjnych

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Centralna Komisja Egzaminacyjna chce, by za mniej więcej trzy lata testy gimnazjalne i egzaminy maturalne tworzone były na podstawie puli zadań zgromadzonych w bankach zadań.

Profesor Krzysztof Konarzewski, dyrektor CKE, powiedział Rzeczpospolitej, że Komisja poszukuje najbardziej twórczych autorów zadań. „Niezależnie od tego, co teraz robią. To mogą być nauczyciele zatrudnieni w szkołach, akademiccy, pracownicy okręgowych komisji egzaminacyjnych, gospodynie domowe. Ważne, by były zainteresowane układaniem zadań egzaminacyjnych i by potrafiły to robić.” – mówił dyrektor CKE.

Komisja opublikowała zagadnienia, na które do końca września chętni mogą przesyłać przykładowe pytania. Spośród tych, którzy dobrze się wywiążą z zadania, CKE wyłoni zespół autorów i autorek, którym odpłatnie zleci układanie pytań.

Stworzenie banków zadań to najważniejszy projekt dla systemu egzaminów zewnętrznych. Jak podkreśla profesor Konarzewski, warunkiem sukcesu są dobre zadania. Na projekt przeznaczonych ma zostać ok. 30 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego. Każdy przedmiot ma mieć swój bank z tysiącami zadań, z których korzystać będą pracownicy CKE układający testy.

Rzeczpospolita, 13.09.2010
A.B./A.D., 13 września 2010

Zobacz też:
Bank zadań CKE

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży