Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Poruszający artykuł łódzkiej nauczycielki

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Gazeta Wyborcza w wydaniu 19-20.06. zamieściła poruszający artykuł "Jestem nauczycielką i jestem lesbijką". Jego autorka jest nauczycielką z siedmioletnim stażem, pracująca w IX Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi, tym samym, w którym przed kilkoma miesiącami wicedyrektorka szkoły zagroziła skreśleniem z listy uczniów dwóm uczennicom, które na swoim blogu zamieściły kilka niekonwencjonalnych zdjęć, do których pozowały koleżance z klasy.

Podpisana pod artykułem z imienia i nazwiska nauczycielka języka polskiego szczerze opowiada o swoim „coming oucie" i o mobbingu z jakim spotkała się w tej szkole z racji swej orientacji seksualnej.

Zdaniem redakcji portalu gazeta.edu.pl, problemy, z jakimi borykają się nauczyciele i nauczycielki o nieheteroseksualnej orientacji, wymagają rozwiązania. Może ta publikacja stanie się na tyle poruszającym świadectwem łamania nie tylko praw pracowniczych, ale przede wszystkim praw człowieka, że coś zmieni się w mentalności środowiska nauczycielskiego i jego liderów – napisano na portalu.

Gazeta edu.pl, 21.06.2010
A.B./A.D., 21 czerwca 2010

Zobacz też:
Gazeta Wyborcza: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży