Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Politechniki popularniejsze od uniwersytetów

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Po raz pierwszy od lat politechniki okazały się popularniejsze od uniwersytetów - wynika z podsumowania rekrutacji na studia w roku akademickim 2010/2011, przygotowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na każde wolne miejsce na politechnikach przypadło średnio 3,9 kandydatów, w uniwersytetach - 3,5. W sumie na uczelnie wyższe przyjęto ponad 593 tys. studentów.

Pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych kierunków zajęło zarządzanie. O przyjęcie na ten kierunek studiów starało się blisko 38 tys. osób. Drugie miejsce w tej kategorii zajęło budownictwo. Na studia dzienne na tym kierunku chciało się dostać w 2010 roku prawie 31 tys. osób. Trzecia pod względem popularności wśród kandydatów okazała się pedagogika (nieco ponad 30 tys. starających się o indeks).

Budownictwo okazało się zarazem najchętniej wybieranym kierunkiem z listy kierunków zamawianych. Drugie miejsce na tej liście zapewniła sobie informatyka (5. w ogólnym rankingu najchętniej wybieranych kierunków), a trzecie - inżynieria środowiska (8. w ogólnym rankingu). W sumie w pierwszej dwudziestce najpopularniejszych kierunków studiów znalazło się siedem z listy kierunków zamawianych.

Serwis Nauka w Polsce, 4.01.2011
A.B./A.D., 4 stycznia 2011

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży