Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego w szkołach

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Jak pisze Dziennik Polska, policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego postanowili pomóc bezradnym dzieciom, zaszczutym przez agresywnych rówieśników czy młodym ofiarom lub świadkom przestępstw: będą zachęcać do składania anonimowych donosów.

Projekt "Widzę - Reaguję 2010" policja realizuje wspólnie z piotrkowskim magistratem. Policjanci chcą dotrzeć do każdej piotrkowskiej szkoły, czyli do 12 tys. uczniów, nauczycieli i rodziców. Wydział prewencji piotrkowskiej komendy dostał na to 21,4 tys. zł z MSWiA.

Pomysł podsunęło życie. Po wprowadzeniu monitoringu w szkołach gwałtownie zmalała liczba sygnałów o szkolnych przestępstwach. Jednak policja nie wierzy, że nagle ze szkół zniknęły narkotyki, przestało dochodzić do pobić, kradzieży, wymuszeń. Przestępstwa są, ale dokonuje się ich poza okiem kamer. Dowody? Jeszcze niedawno młodzież była zamieszana najwyżej w co dziesiątą kradzież czy pobicie, dziś jest to ponad jedna piąta zdarzeń.

Według pomysłu policjantów każdy uczeń będzie mógł zgłosić problem, wysyłając mejl ze strony internetowej. Policja zapewnia całkowitą anonimowość.

Dziennik Polska, 5.05.2010
A.B./A.D., 5 maja 2010

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży