Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Podsumowanie projektu „Szkoła Dialogu"

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Ponad 200 uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół, uczestników i uczestniczek programu edukacyjnego „Szkoła Dialogu" realizowanego przez Forum Dialogu Między Narodami, wzięło udział w gali podsumowującej trzecią edycję tego projektu.

Celem programu edukacyjnego „Szkoła Dialogu" jest poszerzanie wiedzy uczniów szkół ponadgimnazjalnych na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce. W ramach programu młodzież odkrywa historię przedwojennej ludności żydowskiej w swojej miejscowości oraz samodzielnie przygotowuje projekt, który ma na celu jej upamiętnienie. Przygotowane przez uczniów prace biorą udział w konkursie.

W 2010 roku w programie wzięło udział ponad 550 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W konkursie zwyciężyła praca „Shalom Radoszyce" przygotowana przez uczniów Gimnazjum nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Radoszycach (woj. świętokrzyskie). Drugie miejsce zdobyła animacja społeczna „Burzymy mury", przeprowadzona przez uczniów klas wojskowych CXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Waldemara Milewicza z Warszawy. W nagrodę twórcy zwycięskich projektów wezmą udział w dwudniowym pobycie studyjnym w Krakowie i Auschwitz-Birkenau oraz Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

MEN, 22.12.2010
A.B./A.D., 22 grudnia 2010

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży