Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

Plany Ryszarda Legutko

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
Podczas konferencji prasowej 30.08 minister Legutko podkreślił, że „produktem" polskiej edukacji ma być polski inteligent, członek prawdziwej elity społecznej, kreującej wzorce postaw dla całego społeczeństwa. A zadaniem szkoły jest nie tylko przekazywanie wiedzy przedmiotowej ale także wychowywanie dzieci i młodzieży.

Minister Edukacji zapowiedział utrzymanie matury z matematyki, zmianę formy egzaminów z języka polskiego, specjalny program dla uzdolnionych uczniów. Poinformował również o dopuszczeniu o wprowadzeniu filozofii, łaciny i historii sztuki na maturze, jako przedmiotów do wyboru.

MEN popiera pomysł tworzenia ośrodków wsparcia wychowawczego, jednak mają one być tworzone tylko tam, gdzie zostanie to uznane za niezbędne. Z projektu usunięte zostały również propozycje zmian w kodeksach karnym i cywilnym
Ministerstwo zapowiada usprawnienie procedury dopuszczania podręczników, podkreślając potrzebę wzmocnienia systemu oceny podręczników m.in. poprzez rozszerzenie liczby recenzentów, tak, aby decyzje o dopuszczeniu podręczników były szybkie i przemyślane. MEN nie wyklucza weryfikacji podręczników będących już w użyciu – do języka polskiego, matematyki a także historii, ponieważ jest to przedmiot wymagający pilnej racjonalizacji wykorzystania czasu.

MEN 30.08.2007, Gazeta Prawna 31.08.2007
I. D., 5 września 2007

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży