Monitor.edu.pl / Newsy Edukacyjne Kanał RSS: Monitor Edukacji

"Ojczysty Panteon" obowiązkowo

Kanał RSS: Newsy edukacyjne
"Ojczysty Panteon i ojczyste spory", jeden z wątków tematycznych, proponowanych do realizacji w liceach w ramach przedmiotu Historia i Społeczeństwo, właśnie stał się obowiązkowy - minister edukacji Krystyna Szumilas podpisała odpowiednie zmiany w rozporządzeniu w sprawie podstawy programowej, które wejdą w życie 1 września.

MEN liczy na to, że zmiany w podstawie programowej będą sprzyjać "wzmocnieniu poczucia tożsamości narodowej uczniów budowanej na fundamencie zrealizowanego w gimnazjum i pierwszej klasie szkoły ponadgimnazjalnej pełnego kursu historii Polski".

Wprowadzenie do podstawy programowej dla szkół ponadgimnazjalnych wątku tematycznego „Ojczysty Panteon i ojczyste spory" nie ma wpływu na przyjętą wcześniej organizację nauczania w szkołach w roku szkolnym 2012/2013. Przedmiot uzupełniający historia i społeczeństwo będzie bowiem realizowany w II klasie szkoły ponadgimnazjalnej, czyli od roku szkolnego 2013/2014.

GN, 29.08.2012
A.D., 29 sierpnia 2012

Zobacz też:
Nowe rozporządzenie MEN: podręczniki nie mogą się zmieniać częściej, niż co trzy lata, nauka Ojczystego Panteonu - obowiązkowa (czerwiec 2012)

Twoja opinia


Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Fundusze EOG Fundacja im. Stefana Batorego Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży