Ogólnopolskie badanie umiejętności trzecioklasistów

W uzgodnieniu i przy akceptacji MEN Centralna Komisja Egzaminacyjna planuje przeprowadzenie w maju 2011 roku ogólnopolskiego dobrowolnego badania wiadomości i umiejętności uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej; badanie jest częścią projektu Badanie umiejętności podstawowych uczniów trzeciej klasy szkoły podstawowej, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wyniki badania, w zestawieniu z wynikami sprawdzianu po klasie szóstej, mają pomóc w obliczaniu EWD szkoły. Ponadto wg CKE badanie dostarczy szkole narzędzi i danych, pozwalających diagnozować umiejętności językowe i matematyczne uczniów i uczennic.

CKE, 1.09.2010
A.B./A.D., 1 września 2010